top of page

ПРО НАС

Про  кафедру

 

Кафедра обліку і фінансів здійснює підготовку фахівців

 у галузі знань  07 «Управління  та адміністрування»

за освітніми ступенями «бакалавр» і «магістр» за спеціальностями:

 

071 «Облік і оподаткування»;

072 «Фінанси, банківська справа та страхування»

 

            Кафедра обліку і фінансів створена у 2017 році шляхом об’єднання кафедр фінансів і кредиту та  обліку, аналізу  та аудиту.

            На кафедрі обліку і фінансів  працюють висококваліфіковані спеціалісти, зокрема, три доктори наук, професори, одинадцять кандидатів економічних  наук, доцентів, шість старших викладачів.

Викладачі  кафедри є провідними фахівцями у сфері фінансів, обліку, авторами  навчальних посібнків, монографій, наукових публікацій, організовують і приймають участь у наукових конференціях, конкурсах, міжнародних освітніх програмах.

Серед професорсько-викладацького складу є викладачі, які мають значний досвід  практичної роботи у галузі обліку та фінансів, що сприяє успішній реалізації  випускниками набутих під час навчання компетенцій.

Професійний рівень професорсько-викладацького складу, активна навчально-методична, наукова, організаційна, виховна робота  на кафедрі обліку і фінансів дозволяє здійснювати підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі обліку, оподаткування, фінансів, банківської справи та страхування.

ВИКЛАДАЧІ

Викладачі нашої кафедри - це кваліфіковані спеціалісти, наукові діячі та добрі педагоги, що завжди зможуть вислухати своїх студентів та наставити їх на життєвий шлях. Їхня діяльність не обмежується університетськими лекціями, адже їх робота не тільки в перевірці знань та їх надання, а й в самовдосконаленні. Вони часто виступають в різних конференціях з іншими спеціалістами ВУЗів не лише України, а й за кордоном. Навчають на самі навчаются, з радістю діляться знаннями та навичками и завжді відкриті для наступного покоління.

БАБІЧЕНКО Віктор Володимирович - зав. кафедрою, д.е. н., доцент.

У  2006 році захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності 08.04.01 - фінанси, грошовий обіг і кредит,  у 2016 році -  докторську дисертацію на тему «Корпоративні фінанси в інформаційній економіці: детермінанти і пріоритети розвитку в Україні» зі спеціальності 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит. Автор понад 150 наукових і навчально-методичних праць.
Сфери наукових інтересів: особливості функціонування корпоративних фінансів; фінансовий менеджмент у глобальній інформаційній економіці; сучасні фінансові стратегії розвитку підприємств.

ДІДУР Сергій Володимирович - д.е.н, професор.

У 2006 році захистив докторську дисертацію на тему «Макроекономічне регулювання попиту і пропозиції» зі спеціальності 08.02.03 – організація, управління, планування і регулювання економікою. У 2011 році присвоєно вчене звання  професора кафедри фінансів і кредиту.
Автор понад 100 наукових та навчально-методичних публікацій.
Сфери наукових інтересів: проблеми управління фінансовими ресурсами на макро- і мікрорівнях; вдосконалення фінансового менеджменту вітчизняних підприємств і організацій. 
Сфери наукових інтересів: проблеми управління фінансовими ресурсами на макро- і мікрорівнях; вдосконалення фінансового менеджменту вітчизняних підприємств і організацій.

КАСИЧ Алла Олександрівна - д.е.н., професор.

У 2010 році захистила докторську дисертацію на тему "Науково-методологічні засади розвитку інвестиційно-інноваційної  діяльності в Україні" зі спеціальності 08.00.03  – економіка та управління національним господарством.
Вчене звання професора присвоєно у 2011 році.
Автор понад 200 наукових і навчально-методичних  праць.
Сфера наукових інтересів: інноваційно-інвестиційна діяльність; фінансове забезпечення інноваційної діяльності; оцінювання вартості підприємства.

ГЛУХОВА Валентина Іванівна - к.е.н., доцент, зав. кафедри.
У 1987 році захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 08.00.10 «Фінанси, грошовий обіг і кредит» на тему «Фінансове планування в системі профтехосвіти (на матеріалах УРСР). Автор понад 100 науково-методичних праць, є співатором 7 колективних монографій. Має практичний досвід роботи в наукових закладах та на керівних посадах у фінансових органах міста Кременчука майже 10 років.
Сфера наукових інтересів: проблеми розвитку державних фінансів, реформування бюджетної системи та міжбюджетних відносин.

ХОМЕНКО ЛЮДМИЛА МИКОЛАЪВНА – викладач кафедри обліку і фінансів,к.е. наук, доцент.
У 2002 році захистила кандидатскую диссертацию зі спеціальності 08.06.01 «Економка підприємства і організація виробництва» на тему «Планування та раціональна організація роботи внутрішньозаводського залізничного транспорту».  У 2003 році присвоєно вчене звання доцента кафедри обліку і аудиту. У жовтні 2017 році отримала свідоцтво про підвищення кваліфікації у Полтавському університеті економіки і торгівлі.
 Автор багатьох наукових статей у провідних фахових виданнях, а також навчально - методичних праць з дисциплін «Фінанси підприємств», «Податковий менеджмент», «Фінанси зарубіжних корпорацій», «Фінансовий аналіз» та ін.
Здійснює керівництво дипломними та науково-дослідними роботами студентів.Сфера наукових інтересів: розвиток податкового менеджменту, шляхи підвищення управління оборотними активами.Викладає дисципліни:  Фінанси підприємств, Податковий менеджмент, Фінанси зарубіжних корпорацій, Фінансовий аналіз, Корпоративні фінанси, Фінансова  стратегія підприємства.

Шаповал Людмила Петрівна – кандидат економічних наук, доцент.

У 2008 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Формування комунального господарства міста в сучасних умовах господарювання» зі спеціальності 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка. У 2009 році присвоєно вчене звання доцента кафедри фінансів і кредиту. Автор понад 100 наукових та навчально-методичних публікацій, серед яких: 3 навчальних посібника у співавторстві з грифом МОН України, 8 колективних монографій та 35 фахових статей. Активний учасник Всеукраїнських та Міжнародних конференцій.

              Загальний напрям наукової діяльності пов’язаний зі страховим менеджментом та особливостями фінансової діяльність суб’єктів господарювання, проблемами функціонування грошового ринку. Дисципліни, які викладає: «Фінансова діяльність суб’єктів господарювання», «Гроші та кредит», «Страхування», «Соціальне страхування», «Страховий менеджмент», «Бюджетування діяльності суб’єктів господарювання».

ПЕТЧЕНКО Марина Валентинівна - к.е.н., доцент.

У 2014 році захистила кандидатську дисертацію у спеціалізованій вченій раді при Донецькому державному університеті управління на тему: «Адаптивне управління оборотними коштами енергопостачальних підприємств».
Автор 72 наукових та навчально-методичних публікацій, серед яких: 1 колективна монографія, 1 підручник та 25 фахових статей. Активний учасник всеукраїнських і міжнародних конференцій та конкурсів.
Напрями наукових досліджень пов’язані з розподілом фінансовими ресурсів між учасниками фінансового ринку.

ОНИЩЕНКО Оксана Володимирівна  ̶  доцент кафедри обліку і фінансів,

кандидат економічних наук.

У 2014 році захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)» на тему «Організаційно-економічна діяльність аеропортів транспортно-логістичних кластерів». Автор понад 90 науково-методичних праць, є співавтором 1 монографії. Має практичний досвід роботи бухгалтером на промисловому підприємстві та досвід роботи в науковому закладі понад 10 років. Сфера наукових інтересів: проблеми розвитку бухгалтерського та управлінського обліку, оподаткування і звітності підприємств.

Викладає дисципліни: Облік і звітність в оподаткуванні, Управлінський облік, Звітність підприємства, Стратегічний управлінський облік, Облік на підприємствах малого бізнесу.

ВІРБУЛЕВСЬКА Олена Вікторівна – старший викладач кафедри обліку і фінансів.

У 1983 році закінчила Київський технологічний інститут легкої промисловості, за спеціальністю «Економіка та організація промисловості предметів широкого вжитку».

За період роботи в університеті  з 1998р.  опубліковано 60 наукових праць,  10 статей  з яких видані в журналах ВАК.  Підготовлено та видано понад 30 методичних рекомендацій з 12 навчальних дисциплін.Сфера наукових інтересів: економічні проблеми страхування, моніторинг ринку страхових послуг. 
Викладає дисципліни:  страхові послуги, страхування, фінанси, гроші та кредит.

ХОВРАК Інна Вікторівна - к.е.н., доцент.

У 2011 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Комплексна оцінка ефективності функціонування корпоративного сектора національної економіки» зі спеціальності 08.00.03 – економіка та управління національним господарством. У 2013 році присвоєно вчене звання доцента кафедри фінансів і кредиту. З 2014 року по 2016 рік призначено стипендію Кабінету міністрів України для молодих учених. Автор понад 100 наукових та навчально-методичних публікацій, серед яких: 8 колективних монографій та 35 фахових статтей. Активний учасник всеукраїнських та міжнародних конференцій.

Навчальні дисципліни: Соціальна відповідальність, Глобальна економіка, Оцінка інвестиційних проектів, Фінансова і банківська статистика, Економічна теорія.

ЦИГАН Раїса Миколаївна – заступник завідувача кафедрою обліку і фінансів з напрямку 071 – «Облік і оподаткування», старший викладач.

Автор понад 100 науково-методичних праць, є співавтором 5 колективних монографій. Є керівником призерів Всеукраїнських та міжнародних конкурсів студентських наукових робіт. Сфера наукових інтересів: облік і аналіз грошових потоків підприємств, впровадження міжнародних стандартів. Викладає дисципліни:  Фінансовий облік І, ІІ, Бухгалтерський облік (загальна теорія), Облік зовнішньоекономічної діяльності, Облік і фінансова звітність за міжнародними стандартами.

ЯЦЕНКО Наталя Михайлівна – кандидат економічних наук,  доцент

 У 1988 році захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 08.00.04– економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) на тему : «Оцінка економічної ефективності вдосконалення господарського розрахунку на машинобудівному підприємстві». Автор понад 100 науково-методичних праць,  є співавтором 4 колективних монографій. Має практичний досвід роботи в наукових закладах міста Тернополя. Сфера наукових інтересів : проблеми економічної безпеки, реформування бухгалтерського обліку.

Викладає дисципліни : Глобальна економіка, Бухгалтерський облік, Фінансова звітність.

ЗАГІРНЯК Денис Михайлович - к.е.н., доцент.

У 2003 році захистив кандидатську дисертацію зі спеціальністю “Економіка, організація і управління підприємствами” на тему “Організаційне забезпечення стратегічного вибору підприємства”.  У 2005 році присвоєно вчене звання доцента кафедри фінансів. Пройшов стажування у Європейській торгівельно-промисловій палаті м. Брюссель (Бельгія). Переможець конкурсу молодих вчених Луганської області 2006 року. Член – кореспондент Міжнародної академії науки і практики організації виробництва. Учасник багатьох міжнародних  програм:  “Academic Integrity Program” Державного департаменту США (США), “Gansu International Fellowship Program” (КНР), “Програма розвитку лідерського потенціалу університетів України” (British Council, Шотландія, Університет Абертей). Член науково-методичної комісії (НМК 15) з організаційно-методичного забезпечення вищої освіти МОН, підкомісія 303 – Академічна доброчесність. Автор понад 65 публікацій, з них  1 монографія, 7 навчальних посібників з грифом МОН, 47 наукових, 10 навчально-методичного характеру.
Сфери наукових інтересів: прагматизм розвитку вищої освіти і ринку освітніх послуг, організаційне і фінансове забезпечення стратегічного вибору підприємств, міжбюджетні відносини у регулюванні економічного розвитку регіону, проблеми функціонування ринку фінансових послуг. 

КРОТ Людмила Миколаївна - к.е.н., доцент.

У 2009 році захистила дисертацію у спеціалізованій вченій раді Д 26.006.01 при Державному вищому навчальному закладі «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» на тему: «Роль земств Лівобережної України в модернізації сільського господарства (1864-1914 рр.)» зі спеціальності 08.00.01. – Економічна теорія та історія економічної думки. У 2014 році присвоєно вчене звання доцента кафедри фінансів і кредиту. 
Активний учасник міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій. Автор понад 80 наукових та навчально-методичних публікацій.
Напрями наукових досліджень: фінансове забезпечення підприємств аграрного сектору економіки, історія та теорія фінансів. 

СНІЩЕНКО Роман Григорович - к.е.н., доцент.

У 2012 році захистив дисертацію у спеціалізованій вченій раді К 08.051.13 при Дніпропетровському національному університеті ім. О. Гончара на тему: «Фінансова безпека банку» зі спеціальності 08.00.08. – Гроші, фінанси і кредит. У 2014 році присвоєно вчене звання доцента кафедри фінансів і кредиту.
Активний учасник всеукраїнських і міжнародних конференцій. Автор 59 наукових та 54 праць навчально-методичного характеру, серед яких 1 монографія, 3 навчальних посібника.
Напрями наукових досліджень: фінансова безпека суб'єктів господарювання у період нестабільності економіки. 

ОЛІЙНИК Євгенія Валеріївна – старший викладач кафедри обліку і фінансів, кандидат економічних наук.

У 2016 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Управління процесами відтворення основних засобів машинобудівних підприємств» зі спеціальності 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Автор 30 наукових праць, серед яких 7 фахових статей та 1 стаття у НМБД Scopus.

Сфера наукових інтересів: аналіз ефективності використання основних засобів промислових підприємств, інноваційно-інвестиційна діяльність.

Викладає дисципліни: Аналіз господарської діяльності, Фінансовий аналіз, Теорія економічного аналізу, Аналіз діяльності суб’єктів господарювання, Аудит.

ТКАЧЕНКО Ірина Віталіївна – старший викладач кафедри обліку і фінансів.

У 1998 році отримала вищу освіту за спеціальністю «Менеджмент організацій», у 2001 році отримала другу вищу освіту за спеціальністю «Облік і аудит». Автор понад 100 науково-методичних праць. Працює директором приватного підприємства і виконує обов’язки головного бухгалтера. Сфера наукових інтересів: проблеми збалансування бюджету пенсійного фонду України. 
Викладає дисципліни: Організація обліку господарської діяльності, Інформаційні системи і технології в обліку, Бухгалтерський облік в управлінні підприємством, Проблемно-орієнтований міжпредметний тренінг, Податкова система, Прикладне програмне забезпечення.

ВОЛОШИНА Оксана Василівна - старший викладач.

Почала роботу в університеті з 2000 року спочатку на кафедрі обліку і аудиту, а згодом – кафедрі фінансів та кредиту. З 2004 року по 2011 рік займала посаду заступника декана факультету економіки з виховної роботи. З вересня 2014 року є заступником декана факультету економіки і управління. Має досвід практичної роботи – 3 роки працювала головним бухгалтером приватного підприємства. Пройшла стажування валютного трейдингу при компанії Телетрейд Україна.
Автор понад 100 наукових та навчально-методичних публікацій, серед яких: 5 колективних монографій та 18 статей у фахових виданнях. З 2014 року започаткувала при кафедрі роботу біржової лабораторії, де студенти отримують практичні навички біржової торгівлі.
Напрями наукових досліджень пов’язані з фінансовим інвестуванням, ефективністю корпоративного управління та удосконаленням банківської діяльності.

Команда
bottom of page